1000 specjalnych apteczek bojowych

Zdravotní zajištění z.s.
KAMPANIA PATRONÓW

Dla chłopaków z jednostek aktywnie zaangażowanych w walkę z rosyjską agresją, wysokiej jakości sprzęt dla medyków i osobiste IFAK oznaczają większe prawdopodobieństwo przeżycia obrażeń i większą szansę na powrót do zdrowia bez trwałych konsekwencji. Chcemy kupić 1000 IFAKów, które są używane do szybkiego pierwszego leczenia obrażeń wojennych.

3065174
1144
Z
121218
wspierających

CEL KAMPANII

Zakup 1000 specjalnie wyposażonych zestawów pierwszej pomocy do leczenia urazów zagrażających życiu w walce (IFAK - Individual First Aid Kit) dla zespołu ratowniczego organizacji Health Assurance, z.s. i ich transport do miejsc, do których oficjalne duże organizacje niestety często nie mogą dotrzeć, na daleki wschód Ukrainy, nawet na linię frontu.

Co kupimy?

1000 pakietów IFAK zawierających m.in:opaski uciskowe - taktyczne opaski uciskowe do tamowania masywnego krwawienia

Opatrunki izraelskie - rodzaj opatrunku, który może zatamować krwawienie z urazów brzucha i kończyn.

Sterylne osłony na rany, osłony na oczy, osłony na oparzenia - niestety są obecnie pilnie potrzebne

Osłona klatki piersiowej - osłona na urazy klatki piersiowejIgły dekompresyjne - do odmy opłucnowejŚrodki hemostatyczne

Celox - specjalne granulki, które zatrzymują nawet silne krwawienie żylne lub tętnicze.

W walce obowiązuje zasada, że na jednego poszkodowanego przypada trzech lub więcej rannych. Ranny często ma szansę na przeżycie, ale maleje ona z każdą minutą bez opieki i dosłownie z każdą kroplą utraconej krwi. Utrata krwi oznacza, że organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu. Brak krwi prowadzi do hipotermii, a hipotermia w połączeniu z masywnym krwotokiem powoduje wstrząs, który zabija pacjenta.

Kto organizuje operację?

Udało nam się zebrać i osłonić w naszym imieniu kilka grup wolontariuszy, którzy starają się robić to samo, co my - pomagać ofiarom wojny, zapewniać im najlepszą możliwą opiekę medyczną i ewakuować w bezpieczne miejsce tych, którzy zostali wybrani przez lokalnych lekarzy. Są to głównie kobiety, dzieci, chorzy i ranni cywile oraz pacjenci unieruchomieni. Dla tych, którzy pozostali i uczestniczą w obronie swoich domów, dostarczamy pomoc humanitarną - głównie leki i środki medyczne, żywność, artykuły higieniczne i inne artykuły codziennego użytku. Jesteśmy w stałym kontakcie z ludźmi (organizacjami, szpitalami itp.) na miejscu, dzięki czemu mamy dokładną listę potrzeb i wiemy, co jest najpilniej potrzebne.

Dzięki współpracy dużej liczby wolontariuszy (nie tylko z Czech, pracujemy również z wolontariuszami bezpośrednio na terytorium Ukrainy) mamy do dyspozycji szeroki zakres pomocy. Przede wszystkim możemy nieść tę pomoc tam, gdzie oficjalne duże organizacje niestety często nie mogą dotrzeć, na daleki wschód Ukrainy, a nawet na linię frontu.

GALERIE

Omlouváme se, nebyl nalezen žádný obrázek.

POMÓŻ NAM POPRAWIĆ PRZEKŁAD

icon twitter

Ta wersja strony jest zatem tłumaczona przez automatycznego tłumacza i może zawierać błędy. Jeśli chcesz poprawić jakość strony, skontaktuj się z nami.

CHCĘ POMOCY
Za projektem Prezent dla Putina stoi bardzo mały zespół z Czech. Zajmują się oni wszystkim, począwszy od zakupów, marketingu i rozwiązań technicznych. Jeśli chcesz pomóc w rozwoju kolekcji za granicą, dołącz do nas.
WYBRANA SUMA:
118 476 904 zł
icon star image
LICZBA PREZENTÓW:
215 495
icon star image
DZIEŃ WOJNY:
781
icon star image
   ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA BROŃ DLA UKRAINY