WIADOMOŚCI O KAMPANII
Chcieli zebrać 250 tys. euro na amunicję dla Ukrainy. Mają już 1,6 mln
Chcieli zebrać 250 tysięcy euro dla Ukrainy, mają już 1,6 mln
Słowacy zbierają na amunicję dla Ukrainy. "Nie tylko Fico decyduje w tej sprawie"

Amunicja dla Ukrainy

Dárek pro Putina
KAMPANIA PATRONÓW

Wspólnie zbieramy pieniądze na zakup amunicji artyleryjskiej dla Ukrainy. Dokonujemy zakupów w sposób ciągły i konsultujemy się z ukraińską armią i ekspertami z czeskiego Ministerstwa Obrony. Kampania rozpoczęła się na Słowacji w odpowiedzi na decyzję słowackiego rządu o wstrzymaniu pomocy wojskowej dla Ukrainy.

18506852
68134
Z
0
wspierających

Cel kampanii

W tym roku Republika Czeska stała się jednym z najważniejszych sojuszników Ukrainy w walce z rosyjską okupacją dzięki międzynarodowej inicjatywie rządowej na rzecz zakupu amunicji dla Ukrainy. Chociaż w tej ambitnej inicjatywie uczestniczą głównie państwa, które już przekazały dziesiątki milionów euro w formie składek i przekazują środki z budżetów krajowych, dzięki współpracy inicjatyw słowackiej i czeskiej, teraz możesz również wziąć w niej udział. Wnieśliśmy już większy wkład niż Słowenia czy Islandia.

Co zostanie zakupione

Po konsultacjach ze stroną ukraińską zamierzamy kupować głównie amunicję kalibru 122 mm, którą Ukraina może wykorzystywać w starszych systemach uzbrojenia, stanowiących trzon ukraińskiej obrony. Jeśli nadarzy się okazja, mamy również środki na zakup bardziej nowoczesnej amunicji 155 mm, która jest używana w broni dostarczanej przez kraje zachodnie. Jest ona jednak znacznie droższa, a jej zakupów dokonują głównie kraje zrzeszone w tzw. czeskiej inicjatywie amunicyjnej.

Obecnie kupujemy pierwszą partię amunicji za 4 miliony euro i chcielibyśmy zamówić kolejną partię, gdy zbliżymy się do piątego miliona.

Słowacka odwaga

Zbiórka ta powstała jako reakcja mieszkańców Słowacji, którzy chcieli sprzeciwić się decyzji rządu Roberta Fico o wstrzymaniu pomocy wojskowej dla Ukrainy i nieprzystąpieniu do czeskiej inicjatywy amunicyjnej. W rekordowym czasie zebrano 4 miliony euro, czyniąc zbiórkę amunicji dla Ukrainy jedną z największych i najszybciej rozwijających się w historii.

Kto stoi za tą inicjatywą?

Zbiórka jest organizowana wspólnie przez inicjatywę obywatelską Pokój dla Ukrainy i Prezent dla Putina (w zeszłym roku wspólnie zbieraliśmy pieniądze na maszynę do rozminowywania Božena V), a projekt jest również wspierany przez All4Ukraine, Donio.sk i organizację Nezlomní. Kampania medialna jest wspierana przez Future Army, Infosecurity.sk, Sebavedomé Slovensko i Aktuálne o Ukrainy.

POMÓŻ NAM POPRAWIĆ PRZEKŁAD

icon twitter

Ta wersja strony jest zatem tłumaczona przez automatycznego tłumacza i może zawierać błędy. Jeśli chcesz poprawić jakość strony, skontaktuj się z nami.

CHCĘ POMOCY
Za projektem Prezent dla Putina stoi bardzo mały zespół z Czech. Zajmują się oni wszystkim, począwszy od zakupów, marketingu i rozwiązań technicznych. Jeśli chcesz pomóc w rozwoju kolekcji za granicą, dołącz do nas.
WYBRANA SUMA:
144 434 960 zł
icon star image
LICZBA PREZENTÓW:
300 222
icon star image
DZIEŃ WOJNY:
875
icon star image
   ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA BROŃ DLA UKRAINY