Most powietrzny dla otoczonych oddziałów ukraińskich

KAMPANIA PATRONÓW

Operacja dostarczenia pomocy humanitarnej mostem powietrznym do obrońców i mieszkańców oblężonych miast Awdijiwka, Kliszcziwka, Kupiańsk i obszaru po drugiej stronie Dniepru. Musimy przyspieszyć produkcję nowych wytrzymałych dronów, które mogą dostarczyć do 20 kg ładunku na ukraińskie pozycje.

296889
782
Z
220676
wspierających

Cel kampanii

Sfinansowanie produkcji i dostawy jak największej liczby wytrzymałych dronów ARCZ10 "Polednice", zdolnych do przenoszenia do 20 kg ładunku, i wykorzystanie ich do tworzenia mostów powietrznych do otoczonych pozycji ukraińskiej armii. Drony będą dostarczać obrońcom pomoc humanitarną, środki medyczne i sprzęt.

Co zostanie zakupione

Jak najwięcej dronów ARCZ10 "Polednice" i akcesoriów do ich misji. Drony będą wyposażone w system autopilota, umożliwiający sterowanie nawet przez osoby bez wcześniejszego doświadczenia z dronami, co pozwoli na obsługę drona bez ręcznej interwencji. Ponadto drony będą wyposażone w elektronikę do transmisji obrazu i ulepszonej identyfikacji miejsca zrzutu, w tym do pracy w nocy, co wydłuży ich możliwości operacyjne do pełnych 24 godzin.
W rozwój tych dronów zaangażowani są wolontariusze z Czech Aerospace Intelligence, organizacji non-profit specjalizującej się w opracowywaniu niecentrycznych i zrobotyzowanych rozwiązań wspierających Ukrainę w walce z rosyjską agresją.
Wstępny szacunek kosztów produkcji jednego drona wynosi około 22225 PLN, w tym opracowanie potężnych serwomechanizmów zrzutu ładunku i innych niezbędnych komponentów.
Drony zostaną dostarczone na Ukrainę natychmiast i długoterminowo.‍

Kto stoi za projektem

Czech Aerospace Intelligence, z.s. to inicjatywa wolontariuszy, którzy zajmują się produkcją dronów FPV, anten i prototypów wspierających Ukrainę, jednocześnie starając się stworzyć silną społeczność ekspertów w dziedzinie obrony dronów w Czechach - rozwijając obronę terytorialną z wykorzystaniem cywilnych wolontariuszy. Projekt ten nie tylko przynosi natychmiastową pomoc potrzebującym, ale także wzmacnia obronę i samowystarczalność technologiczną w kontekście współczesnego konfliktu.
Wolontariusze lotniczy stworzyli już setki dronów, które latają i pomagają na Ukrainie. Pracują również nad prototypami i badają zastosowania dronów, takie jak wykorzystanie sztucznej inteligencji, komunikacji radiowej i innych czujników.
Transportem dronów na wschodnią Ukrainę, w tym testowaniem i szkoleniem operatorów, zajmuje się znana grupa VozímDrony, która transportuje drony od prawie dwóch lat.

GALERIE

Omlouváme se, nebyl nalezen žádný obrázek.

POMÓŻ NAM POPRAWIĆ PRZEKŁAD

icon twitter

Ta wersja strony jest zatem tłumaczona przez automatycznego tłumacza i może zawierać błędy. Jeśli chcesz poprawić jakość strony, skontaktuj się z nami.

CHCĘ POMOCY
Za projektem Prezent dla Putina stoi bardzo mały zespół z Czech. Zajmują się oni wszystkim, począwszy od zakupów, marketingu i rozwiązań technicznych. Jeśli chcesz pomóc w rozwoju kolekcji za granicą, dołącz do nas.
WYBRANA SUMA:
118 476 904 zł
icon star image
LICZBA PREZENTÓW:
215 495
icon star image
DZIEŃ WOJNY:
781
icon star image
   ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA BROŃ DLA UKRAINY