WIADOMOŚCI O KAMPANII

Lekkie kamizelki dla Międzynarodowej Legii

Milan Svrčina
KAMPANIA PATRONÓW

Wiesz, co powoduje najwięcej obrażeń na linii frontu? Odłamki. Zapotrzebowanie na lekkie kamizelki kuloodporne przylegające do ciała jest więc ogromne. Są one również produkowane tutaj. Czeski Frogtag przetestował już swoje pancerze w warunkach bojowych. Z Twoją pomocą chcielibyśmy dostarczyć lekkie kamizelki i koce odłamkoodporne chłopcom z Międzynarodowego Legionu.

79014
268
Z
65450
wspierających

Wprowadzenie do kolekcji:

Członkowie Legionu Międzynarodowego podejmują ryzyko w walkach na froncie i ponoszą tego konsekwencje. Międzynarodowa Legia była zaangażowana na przykład w walki pod Kupjansk i Bakhmut. Doświadczenie bojowe pokazuje, że obecnie najczęstsze obrażenia na linii frontu są powodowane przez odłamki. Szczególnie narażone są boki, brzuch, szyja - miejsca nieosłonięte głównymi płytami balistycznymi.

Żołnierze nie są bezpieczni nawet poza bezpośrednim wykonywaniem zadań na linii kontaktu. Pomiędzy rotacjami na front legioniści pozostają blisko frontu, w zasięgu zwykłych systemów rakietowych, zasięgu dronów itp. Nierealistyczne jest wymaganie noszenia kamizelki kuloodpornej podczas okresów odpoczynku, która nawet z innym wyposażeniem, a zwłaszcza amunicją, często waży ponad 20 kg.

Dostarczając ochronę balistyczną od czeskiego producenta, która może być noszona nawet poza akcją na żywo, uratujemy zdrowie i życie odważnych ludzi, którzy przybyli, aby poświęcić swoje życie za wolność Ukrainy. Jednocześnie odciążymy szpitale, w których żołnierze spędzają tygodnie na leczeniu ran od odłamków.

Co kupić:

11 zestawów przeciwodłamkowych - kamizelka + koc

Lekka kamizelka zapewniająca zwiększoną ochronę bioder, brzucha i szyi sprawi, że wykwalifikowani bojownicy będą mogli kontynuować swoje misje, zamiast niepotrzebnie umierać lub leżeć z paskudnymi ranami od odłamków w zatłoczonych szpitalach.

Poważnym problemem jest brak pojazdów opancerzonych, które mogłyby zostać wykorzystane do przewiezienia względnie chronionych żołnierzy na linię kontaktu z wrogiem. W rezultacie wielu z nich odniesie obrażenia lub nawet zginie, zanim jeszcze wejdą do walki. Koc balistyczny to bardzo praktyczna osłona, której żołnierze będą używać na przykład podczas przemieszczania zwykłych pickupów na miejsce misji. Wystarczy położyć go na drzwiach i bocznych szybach, a odłamki nie zranią załogi. Może być również używana podczas krycia się w okopach itp.

Komu pomożemy:

▶ Stworzyliśmy kompletny system ochrony balistycznej, mówi czeski ochotnik na Ukrainie - ČT24 - Česká televize (ceskatelevize.cz)

Bojownicy Międzynarodowego Legionu Ukrainy często znajdują się na tyłach, jeśli chodzi o zaopatrzenie i sprzęt. Mimo to są często rozmieszczani w najcięższych walkach w Kupiańsku, Bachmucie, Awdijiwce...

Narażają swoje życie i zdrowie, a my zdecydowaliśmy się pomóc im sprzętem, który da im większą szansę na powrót do domu, do rodzin i bliskich. Nie chcemy, aby najodważniejsi płacili najwyższą cenę.

NEWS

Przepraszamy, nie znaleziono informacji o tym bloku w bazie danych.

POMÓŻ NAM POPRAWIĆ PRZEKŁAD

icon twitter

Ta wersja strony jest zatem tłumaczona przez automatycznego tłumacza i może zawierać błędy. Jeśli chcesz poprawić jakość strony, skontaktuj się z nami.

CHCĘ POMOCY
Za projektem Prezent dla Putina stoi bardzo mały zespół z Czech. Zajmują się oni wszystkim, począwszy od zakupów, marketingu i rozwiązań technicznych. Jeśli chcesz pomóc w rozwoju kolekcji za granicą, dołącz do nas.
WYBRANA SUMA:
144 434 960 zł
icon star image
LICZBA PREZENTÓW:
300 222
icon star image
DZIEŃ WOJNY:
875
icon star image
   ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA BROŃ DLA UKRAINY