WIADOMOŚCI O KAMPANII

Drony zwiadowcze i szturmowe dla ukraińskiej armii

Vozím drony
KAMPANIA PATRONÓW

Długoterminowa kampania mająca na celu zakup i dostosowanie cywilnych dronów dla ukraińskich sił zbrojnych. Za projektem stoi zespół Vozím drony, który od początku wojny sprowadził setki dronów na Ukrainę i stał się jednym z wiodących czeskich ekspertów w dziedzinie wykorzystania cywilnych dronów do celów wojskowych.

4844576
7885
Z
5100000
wspierających

DLACZEGO UKRAINA POTRZEBUJE DRONÓW

Małe cywilne drony stały się absolutnie niezbędną bronią dla ukraińskiej armii i nie jest przesadą stwierdzenie, że zmieniły one oblicze współczesnej wojny. Ukraińcy pracują z dronami od 2014 roku, ale dopiero wielka rosyjska inwazja w lutym 2022 roku zmieniła zasady gry. Początkowo drony były tylko oczami walczących żołnierzy - mogły badać teren z bezpiecznej odległości i ostrzegać o atakujących wrogach. Później, dzięki dronom, ukraińska armia była w stanie celować w duże działa artyleryjskie bez marnowania amunicji. W końcu pojawiły się drony zdolne do przenoszenia materiałów wybuchowych lub granatów, skutecznie bombardując znacznie większe cele. Ma to kluczowe znaczenie dla Ukrainy. Jeden mały dron kupiony za kilkadziesiąt tysięcy może zniszczyć rosyjski sprzęt warty miliony dolarów po kilku modyfikacjach. Ukraina potrzebuje jak największej liczby dronów. Dlatego zbieramy pieniądze na zakup i dostarczenie dronów na linię frontu począwszy od lata 2022 roku.

JAK DZIAŁA ZBIÓRKA

Zbieramy pieniądze dla organizacji I Drive Drones - pierwotnie zespołu informatyków, którzy od początku wojny stali się największymi czeskimi ekspertami w produkcji dronów i dostarczaniu ich ukraińskim żołnierzom. Zespół Vozím drony stale kupuje cywilne drony, może je samodzielnie modyfikować, aby były jak najbardziej skuteczne, a rosyjskie wojska nie mogły ich namierzyć. Kolektyw nie tylko dostarcza drony bezpośrednio na front (i nie lądują one miesiącami w jakimś magazynie amunicji), ale także organizuje szkolenie żołnierzy, aby mogli korzystać z dostarczonego sprzętu. Dlatego też współpracujemy z Carry Drones od dłuższego czasu, a wszystkie zebrane fundusze w całości trafiają na ich konto.‍

FAQ

Czy drony są kupowane na bieżąco?

Tak, fundusze są natychmiast wykorzystywane do zakupu, produkcji i dostarczania dronów na Ukrainę.

Jakiego rodzaju drony kupujecie?

Wszystkie, które są dostępne, ale w ostatnich miesiącach coraz częściej przyglądamy się dronom FPV, które są radykalnie zmodyfikowane za pomocą komponentów wykonanych przy użyciu druku 3D. Oprócz gotowych dronów kupujemy również komponenty i opracowujemy drony własnego projektu we współpracy z Agencją Wywiadu Lotniczego Republiki Czeskiej.

Czy mogę otrzymać certyfikat do celów podatkowych?

Tak, po dokonaniu płatności wystarczy wypełnić formularz, a my wyślemy potwierdzenie dla księgowego. Pokwitowanie wysyłamy na koniec okresu rozliczeniowego - tj. na koniec roku łącznie dla wszystkich darowizn przesłanych do fundraiserów na naszej stronie internetowej.

NEWS

Przepraszamy, nie znaleziono informacji o tym bloku w bazie danych.

POMÓŻ NAM POPRAWIĆ PRZEKŁAD

icon twitter

Ta wersja strony jest zatem tłumaczona przez automatycznego tłumacza i może zawierać błędy. Jeśli chcesz poprawić jakość strony, skontaktuj się z nami.

CHCĘ POMOCY
Za projektem Prezent dla Putina stoi bardzo mały zespół z Czech. Zajmują się oni wszystkim, począwszy od zakupów, marketingu i rozwiązań technicznych. Jeśli chcesz pomóc w rozwoju kolekcji za granicą, dołącz do nas.
WYBRANA SUMA:
144 434 960 zł
icon star image
LICZBA PREZENTÓW:
300 222
icon star image
DZIEŃ WOJNY:
875
icon star image
   ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA BROŃ DLA UKRAINY