WIADOMOŚCI O KAMPANII

Śmigłowiec Sikorsky UH-60 Black Hawk dla Ukrainy

Ministerstwo Obrony Republiki Czeskiej
KAMPANIA PATRONÓW

Mamy okazję kupić używany śmigłowiec Sikorsky UH-60 Black Hawk. Nazwaliśmy go Čestmir i chcemy jak najszybciej wysłać go do walki. W naszej największej w historii kampanii staramy się nie tylko pozyskać jedną maszynę, ale przede wszystkim ostrzec wszystkich, że Ukraina desperacko potrzebuje nowoczesnych sił powietrznych, aby bronić nas wszystkich przed rosyjską inwazją.

7404354
13755
Z
17850000
wspierających

Cel kampanii

Kupno Black Hawka, jednego z niewielu w Europie w prywatnych rękach. Skonsultowaliśmy się z ekspertami i stroną ukraińską w sprawie ceny wynoszącej nieco ponad 100 milionów koron. Maszyna pochodzi z lat 80. i została sprawdzona przez ukraińskich ekspertów lotniczych. Jest w dobrym stanie i jeśli uda nam się ją sprowadzić, będzie wykorzystywana do operacji przez ukraiński wywiad wojskowy, który chce ją wykorzystać do operacji specjalnych i szkolenia pilotów. Ważne jest, aby wiedzieć, że ta organizacja już posiada i używa co najmniej jednej z tych maszyn.

Naszym zadaniem jest zebranie dużej ilości pieniędzy dla Chestera i naprawdę potrzebujemy w tym pomocy.

Co zostanie zakupione

W pełni sprawny helikopter Sikorsky UH-60 Black Hawk.

Śmigłowiec jest wyposażony w czterołopatowe wirniki, główny i ogonowy, napędzane dwoma silnikami General Electric T700. UH-60 ma szeroki zakres zastosowań, w tym transport żołnierzy, walkę elektroniczną i ewakuację lotniczą. Z wewnętrznym ładunkiem o masie 1200 kg lub zewnętrznym o masie 4100 kg, może przewozić 11 żołnierzy z wyposażeniem lub haubicę z załogą. Awionika obejmuje system nawigacji GPS i może być wyposażona w system skrzydeł ESSS do przenoszenia zbiorników paliwa i broni o masie do 4500 kg, w tym rakiet i pocisków manewrujących.


Transport i przekazanie

Po zakupie przetransportujemy Chestmir na Ukrainę z pomocą Ministerstwa Obrony Republiki Czeskiej, gdzie przekażemy go ukraińskiemu wywiadowi wojskowemu, który zwrócił się do nas o jego przekazanie.

NEWS

Przepraszamy, nie znaleziono informacji o tym bloku w bazie danych.

POMÓŻ NAM POPRAWIĆ PRZEKŁAD

icon twitter

Ta wersja strony jest zatem tłumaczona przez automatycznego tłumacza i może zawierać błędy. Jeśli chcesz poprawić jakość strony, skontaktuj się z nami.

CHCĘ POMOCY
Za projektem Prezent dla Putina stoi bardzo mały zespół z Czech. Zajmują się oni wszystkim, począwszy od zakupów, marketingu i rozwiązań technicznych. Jeśli chcesz pomóc w rozwoju kolekcji za granicą, dołącz do nas.
WYBRANA SUMA:
144 434 960 zł
icon star image
LICZBA PREZENTÓW:
300 222
icon star image
DZIEŃ WOJNY:
875
icon star image
   ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA BROŃ DLA UKRAINY