Sprzęt do rozminowywania Bożena 5 dla Ukrainy

Darcek pre Putina
KAMPANIA PATRONÓW

W ramach pierwszej słowackiej kampanii "Prezent dla Putina" zbieramy pieniądze na zdalnie sterowane urządzenie rozminowujące Bozena 5, które będzie ratować życie na wyzwolonych terytoriach Ukrainy.

657403
7357
Z
645248
wspierających

CEL KAMPANII

W pierwszej słowackiej kampanii inicjatywy "Dar dla Putina" zobowiązaliśmy się do zakupu wysokiej jakości urządzenia rozminowującego Bozena 5 produkcji słowackiej w celu wyposażenia i przeszkolenia zespołu saperów straży pożarnej na Ukrainie. Bozena uratuje życie na wyzwolonych obszarach Ukrainy, gdzie szacuje się, że zaminowanych jest do 250 000 km2. Jednocześnie Bożena zostanie przetransportowana na Ukrainę i przeszkolona przez lokalne jednostki we współpracy z organizacjami Mier Ukrajine, Aktualne o Ukrajine, Team4Ukraine, Support Ukraine Slovakia, Post Bellum, Kto pomuze Ukrajine i Oberih.

Co kupimy?

Urządzenie do rozminowywania Božena 5

PrzenośnikSprzęt dla strażackiego zespołu EOD (elementy ochrony balistycznej, detektory i mniejsze akcesoria)

Transport do miejsca przeznaczenia

Szkolenie operatorów

Szkolenie zespołu saperów straży pożarnej na Ukrainie

Zestaw BOZENA 5 to zdalnie sterowana samobieżna maszyna przeznaczona do rozminowywania powierzchni min przeciwpiechotnych i przeciwpancernych. Produkuje go słowacka firma WAY INDUSTRIES z siedzibą w Krupinie.

Podstawowe dane techniczne:

Masa maszyny wraz z wyposażeniem do rozminowywania: 12 020 kg

Maksymalna wysokość w pozycji roboczej: 2225 mm

Pełna szerokość w pozycji roboczej: 3350 mm

Całkowita długość w pozycji roboczej: 7320 mm

Zdolność brodzenia: do 800 mm

Prędkość robocza: 4-9 km/h

Szerokość przenośnika taśmowego: 2655 mm

Moc silnika: 170 kW

Transport:

Logistykę projektu zapewnia organizacja non-profit Team4Ukraine, składająca się głównie z aktywnych żołnierzy rezerwy, którzy pomagają na Ukrainie od 2017 roku. Team4Ukraine jest wieloletnim partnerem inicjatywy "Dar dla Putina" i dostarczyła już kilka urządzeń do miejsca przeznaczenia. Po zakończeniu kampanii darowizn Team4Ukraine zapewni przekazanie sprzętu z Bolzano do straży pożarnej w obwodzie chersońskim, która będzie odpowiedzialna za rozminowywanie.

GALERIE

Omlouváme se, nebyl nalezen žádný obrázek.

POMÓŻ NAM POPRAWIĆ PRZEKŁAD

icon twitter

Ta wersja strony jest zatem tłumaczona przez automatycznego tłumacza i może zawierać błędy. Jeśli chcesz poprawić jakość strony, skontaktuj się z nami.

CHCĘ POMOCY
Za projektem Prezent dla Putina stoi bardzo mały zespół z Czech. Zajmują się oni wszystkim, począwszy od zakupów, marketingu i rozwiązań technicznych. Jeśli chcesz pomóc w rozwoju kolekcji za granicą, dołącz do nas.
WYBRANA SUMA:
118 476 904 zł
icon star image
LICZBA PREZENTÓW:
215 495
icon star image
DZIEŃ WOJNY:
781
icon star image
   ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA BROŃ DLA UKRAINY